Konya’nın nesi meşhur? Konyada yenecek yemekler?

Sizin için bu yazımızda nerede ne yerim diye düşünmeyin diye sizlerin için derledik.

Konya’nın nesi meşhur? Konyada yenecek yemekler?

Buradayenir.com ekibi olarak keşfettiğimiz bir çok mekanın hakkında daha çok bilgi almak için bağlantı linklerini tıklayarak ulaşabilirsiniz.?hacı-şüktü-tandır-fırın-kebabı-konya-buradayenir-com

Konya denilince akla ilk gelen Konya fırın kebabıdır. Konya’da Nerede Fırın Kebabı Yenir? denilince de akla ilk gelen 1907’den beri var olan Hacı Şükrü olur elbette. Fırın kebabı Konya’nın meşhur merinos koyunlarının ve kuzularının etinden yapılır. Meşe odunu kullanılan fırında 4 ile 7 saat arası pişer ve servis edilir. Sunum olarak biraz zayıf. Yağlı bir pidenin üstüne etler konur ve yanında sadece kuru soğan ile servis edilir.

Konya’da Tandır Kebabı Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.

tarihi-tiritçi-mithat-konya-buradayenir-com

Konya’nın en güzel yemeklerinden biride tirittir. Ve tirit denince kime sorarsanız sorun size Tiritçi Mithat’ı söyleyeceklerdir. MevlânamüzesiyleAlaaddin tepesini birbirine bağlayan yol üzerinden tam bir esnaf lokantası olan bu mekânda üst kadında 3-4 alt katında ise 7-8 masa vardır öğlen saatlerinde tıkabasa dolu olan bu lokantada sıra beklemeniz gerekebilir. Konya usulü tirit koyun etlerinin fırınlanmış ve döner gibi ince ince kesilmiş olarak et suyu ile ıslanmış ve mis gibi koyun yoğurdu serilmiş pidelerin üzerine döşenmesiyle yapılıyor. Yanında havuç suyu önerilen bu ilginç konseptin
sonunu gerçek safran ile yapılmış Zerde tatlısı tamamlıyor.

Konya’da Tirit Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.

köfteci-ateş-baba-konya-buradayenir-com

Her ilin sanayi bölgesindeefsaneleşmiş esnaf lokantaları vardır. Asıl olarak sanayi çalışanları için kurulmuş fakat lezzeti bütün şehre duyulmuş Köfteci Ateş Baba’da bunlardan biridir. Köfteler kuzu etinden yapılır ve baharatsız olarak pişirilir. Küçük şişlerde pişirilen köfteler yumuşacık ve nam salacak kadar lezzetlidir.

Konya’da Köfte – Kuzu Şiş – Adana Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.

Buradayenir.com keşfettiği lezzetleri, gezip gördüğü mekanları siteye ekleme yaparak sizlerin daha kolay karar vermesini sağlıyoruz.Katkıda bulunacağınıza eminiz Konyamızın tarihi lezzetlerini tüm dünya ya duyurmamız için bizlerle el ele olacağınızı biliyoruz.

Bu sebeple sizlerin mesajlarını, önerilerini ve yorumlarını ekip olarak bekliyoruz. ??

Maille uğraşmamanız açısından facebook adtesimizden mesaj atabilirsiniz yada sitemizden yorum bırakabilir yada sağ üst köşeden Mekan Önere Tıklayabilirsiniz.

Facebook Mesaj Gönder

Afiyet olsun başka bir yazıda görüşmek üzere…?

#Konyada atıştırmalık #Konyada Ayaküstü #Konyada Börek #Konyada Sandiviç #Konyada Sandviç #Konyada Kebap Nerede Yenir #Konyada Tirit Nerede Yenir #Konyada Etliekmek Nerede Yenir #Konyada Köfte Nerede Yenir #Konyada en iyi mekanlar #Konyada en iyi restoranlar #Konyada en iyi etliekmek #konyada yemek için nereye gidilir #konyada serpme kahvaltı #Konyada açık büfe kahvaltı #Konyada çocuk dostu mekanlar #Konya’nın nesi meşhur? Konyada yenecek yemekler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.