Konya’da Sabah, Öğle ve Akşam Nerede Ne Yenir?

Eğer yolunuz bir gün Konya şehrimize düşerse ki düşmesi gerekmekte kanaatimce. Boşa dememişler “Gez Dünya’yı Gör Konya’yı” diye. Nerede ne yerim sorunuza biraz yardımcı olalım dedik. Aslında bu makalemiz de bütün eşsiz güzellikleri ve tatlarını tanıtmak yerine sabahtan akşama kadar Konya’yı gezeceğinizi varsayarak, bir günlük yemek duraklarından ve tatlarından bahsedeceğiz sizler için.

Konya’da Sabah, Öğle ve Akşam Nerede Ne Yenir?

Buradayenir.com ekibi olarak keşfettiğimiz bir çok mekanın hakkında daha çok bilgi almak için bağlantı linklerini tıklayarak ulaşabilirsiniz.?konya-kyoto-japon-parkı-serpme-kahvaltı-konya-buradayenir-com

Konya’da Sabah, Öğle ve Akşam Nerede Ne Yenir? Kyoto Japon Parkı Keşfetmek için Tıklayınız.

Sabah erkenden bir Konya sabahına uyandıysanız veya yoldan geldiyseniz şehrin içinde saklı kalmış hem tabiatta hem jeolojisi ile Konya Japon Parkı kahvaltı yapmanız için bulunmaz bir yer olarak sizleri ağırlamaktan gurur duyacaktır. Gerek yeşilliği gerekse yanı başınızdan akan akarsuyu ile Konya Japon Parkı bu güzelliğinin yanında açık büfe kahvaltı seçeneği ile sizleri ağırlamak için bekliyor olacaktır.

Hepsi birbirinden leziz kahvaltılıklarla kendinizi bir güzel doyurabilir yada hafif bir kahvaltı ile gezerken rahatsızlık duymamak için tercihlerinizi değerlendirebilirsiniz.etliekmek-konya-buradayenir-com

Konya’da Sabah, Öğle ve Akşam Nerede Ne Yenir? Konya’da Etliekmek Mekanları Nerede? Tüm Mekanlar için Tıklayınız?

Öğle saatleri geldiğinde tekrar acıkmaya başladıysanız ve Konya şehrine ilk defa geliyorsanız sıradaki lezzet Etli Ekmek olmalıdır. Bu tarifsiz tat için sizlere herhangi bir mekân önermekten ziyade istediğiniz her yerde yiyebilirsiniz çünkü Konya şehrinde ki bütün ustalar bu işin ehli. Etli Ekmek diyince aklınıza sakın bildiğimiz etli pide gelmesin havasından mıdır? Suyundan mıdır? Bilinmez buranın etli ekmeği tam bir harika.

Yedikçe insanın yememesi için kendi zor tuttuğu bir lezzet. Gerek üstünde közlenerek gelen biberleri, gerekse üzerine ekilen o tadını her yerde bulamayacağınız yeşillikleri ile harikalar yaratıyorlar. Bence bu kadar ünlü olmasının da hakkını veriyorlar.çebiç-konya-buradayenir-com

Akşam saatleri yaklaştı ve akşam yemeği için bir lezzet arıyorsanız kesinlikle sizlere tavsiyem Çebiç olacaktır. Konya’nın eşsiz lezzetlerinden olan çebiç bir gurmenin bile her zaman ağzını sulandıracak türdedir. Hatta daha iddialı konuşarak vejeteryanın bile iştahını kabartır. Ustalardan öğrendiğim kadarı ile çebiç en iyi bahar aylarında  olurmuş bunun nedeni ise çebiç’in kuzu etinden yapılması ve kuzuların en güzel olgunluk döneminin bahar aylarının olduğunu öğrendik.

Akşam yemeğinde de karnımızı eşsiz bir lezzetle doyurduğumuza göre artık Konya şehrinin havasını içimize çekerek maneviyat dolu havada şehrin tarih kokan sokaklarını gezmeye devam edebilirsiniz.Konya’da Sabah, Öğle ve Akşam Nerede Ne Yenir? Konya’da Çebic Mekanları Nerede? Tüm Mekanlar için Tıklayınız?

Buradayenir.com keşfettiği lezzetleri, gezip gördüğü mekanları siteye ekleme yaparak sizlerin daha kolay karar vermesini sağlıyoruz.Katkıda bulunacağınıza eminiz Konyamızın tarihi lezzetlerini tüm dünya ya duyurmamız için bizlerle el ele olacağınızı biliyoruz.

Bu sebeple sizlerin mesajlarını, önerilerini ve yorumlarını ekip olarak bekliyoruz. ??

Maille uğraşmamanız açısından facebook adtesimizden mesaj atabilirsiniz yada sitemizden yorum bırakabilir yada sağ üst köşeden Mekan Önere Tıklayabilirsiniz.

Facebook Mesaj Gönder

Afiyet olsun başka bir yazıda görüşmek üzere…?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.