Konyada Fırın Tandır Kebabı Mekanları Nerede Yenir

Mediniyet Şehri Konyanın gizli kalmış lezzetlerini ortaya çıkarıyoruz.

Konyada Fırın Tandır Kebabı Mekanları Nerede Yenir

Buradayenir.com ekibi olarak keşfettiğimiz bir çok mekanın hakkında daha çok bilgi almak için bağlantı linklerini tıklayarak ulaşabilirsiniz.?

Konyada Fırın Tandır Kebabı Mekanları Nerede Yenir Malum tüm Dünya’ya namımızı salmışız Türk milleti olarak; Türk mutfağı denince yabancı ülkelerde bir ağız sulanması oluyor. Pek çok kez yurt dışına gitmiş ve görmüş birisi olarak rahatlıkla söyleyebiliyorum bunu. Hatta bir seferinde tanıştığım bir vatandaş nerdeyse benden iyi biliyordu Türk mutfağını tek tek yemek isimleri sayıyordu bana zamanında Türkiye’ye gelmiş ve tur şirketi ile falan gezmemiş, kendi araştırmış kendi bulmuş kendi gezmiş aslında en iyisini yapmış.

Türk milleti misafirperverdir daha güzel anlatır dilini anlamasa da sıcaklığı ile yine anlatır. Neyse lafı fazla uzatmadan konumuza dönelim işte tüm Dünya’ya nam salmış bu damak tadımız ve lezzetlerimizden önemli eserlerin çıktığı şehir Konya. Eserler diyorum çünkü hepsi baştan sona bir yapıt bence.Lezzet diyarı konya’nın ilk önce şöyle güzel bir çorba ile başlayalım;

bamya-çorbası-konya-buradayenir-com

– BAMYA ÇORBASI

Tarihin başkenti olarak Konya şehrinin en güzel ve sevilen çorbalarının başında gelen Bamya Çorbası özellikle düğün yemekleri, mevlüt yemekleri gibi özel günlerin vazgeçilmez tadıdır. Taze bamyaların toplanıp kurutulup daha sonra kuşbaşı doğranmış etlerle harmanlanarak yapıldığı bu eşsiz lezzet kendinden bahsettirmeyi sonuna kadar hak ediyor.


Konya’da Bamya Çorbası Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.

su-böreği-konya-buradayenir-com

- SU BÖREĞİ

Bilmeyenimiz, sevmeyenimiz yoktur muhakkak. Su böreği denince akan sular bile durur. Konya’da asıl su böreğini özel yapan ise makine hamuru yerine el açması yufkaların kullanılmasıdır. El emeği açılan hamurlar ilk önce haşlanır sonra bir güzel fırınlanır dumanı üstünde iken birde yanına buğusu üstünde çay insan daha ne ister ki.

Konya’da Su Böreği Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.

fırın-kebabı-konya-buradayenir-com

- FIRIN KEBABI

Yemeyip yanında yatmaya bile kıyamayacağınız bir lezzettir kendisi. Yapılışı ise baştanbaşa bir yapıt ancak bunu burada anlatmak istemiyorum ayrıcı bir başlık açılması gerekli kendisine.

Konyada Fırın Tandır Kebabı Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.

mevlana-böreği-konya-buradayenir-com

- MEVLANA BÖREĞİ

İçerisinde aklınıza gelebilecek birçok tadın beraber harmanlanarak yapıldığı bir iç düşünün ve Konya’lı bayanların marifetli parmaklarını üçgen kibar ve nazik görünen yastığı andıran börekler. Kesinlikle tadılması gereken bir tat kendileri.

Konya’da Mevlana Böreği Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.

Buradayenir.com keşfettiği lezzetleri, gezip gördüğü mekanları siteye ekleme yaparak sizlerin daha kolay karar vermesini sağlıyoruz.Katkıda bulunacağınıza eminiz Konyamızın tarihi lezzetlerini tüm dünya ya duyurmamız için bizlerle el ele olacağınızı biliyoruz.

Bu sebeple sizlerin mesajlarını, önerilerini ve yorumlarını ekip olarak bekliyoruz. ??

Maille uğraşmamanız açısından facebook adtesimizden mesaj atabilirsiniz yada sitemizden yorum bırakabilir yada sağ üst köşeden Mekan Önere Tıklayabilirsiniz.

Facebook Mesaj Gönder

Afiyet olsun başka bir yazıda görüşmek üzere…?

#Konyada atıştırmalık #Konyada Ayaküstü #Konyada Börek #Konyada Sandiviç #Konyada Sandviç #Konyada Kebap Nerede Yenir #Konyada Tirit Nerede Yenir #Konyada Etliekmek Nerede Yenir #Konyada Köfte Nerede Yenir #Konyada en iyi mekanlar #Konyada en iyi restoranlar #Konyada en iyi etliekmek #konyada yemek için nereye gidilir #konyada serpme kahvaltı #Konyada açık büfe kahvaltı #Konyada çocuk dostu mekanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.