Konya’da Akşam Yemekleri için Belirlediğimiz Mekanlar

Akşam yemeğini dışarda yemek isterseniz sizin için düşündük ve nerede yenir sorusuna bu yazımızda ele aldık.

Konya’da Akşam Yemekleri için Belirlediğimiz Mekanlar

Buradayenir.com ekibi olarak keşfettiğimiz bir çok mekanın hakkında daha çok bilgi almak için bağlantı linklerini tıklayarak ulaşabilirsiniz.?kuzucu-ali-konya-buradayenir-com

– KUZUCU ALİ

Kapısından girildiği anda başlayan hürmet ve misafirperverliğinin yanında burayı asıl meşhur eden şey adı üstünde kuzu etinden yapılan muhteşem tatlardır. Kuzu Ali Tandırından, ızgarasına, kebabından,yemeklerine tam bir gurme mekanı olarak gidilmesi gereken yerler içinde 1. Sırayı veriyoruz kendilerine.

Konya’da Kebp – Izgara Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.somatçı-fihi-ma-fi-konya-buradayenir-com

– SOMATÇI FİHİ MA FİH RESTAURANT

Adını söylemek biraz zor olsa da “Selçuklunun ve Mevlevi mutfağının tek adresi” olarak adlandırılmaktadır. Her giden müşteriden olumlu yorumlar alınan ve yemekleri ve lezzetleri ile harikalar yaratan Somatçı Fihi Ma Fi ev yemekleri türlerinden tatmak istiyorsanız kesinlikle gitmelisiniz. Ev yemekleri dediysem de aklınıza kuru fasulye pilav gelmesin. Ondan fazla tatmadığınız yemekler ve lezzetlere sahipler ve inanın çoğunu daha önce hiç tatmadınız hatta adını bile duymadınız diyebilirim.

Konya’da Ev Yemekleri – Yöresel Yemekler Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.kandil-etliekmek-kebap-evi-konya-buradayenir-com

– KANDİL ETLİ EKMEK VE KEBAP EVİ

Konyalıların sıklıkla uğradığı bu mekâna gidince herkesin tanıdığı ama adını bilmediği bir abimiz karşılar kapıda sizleri. Etli ekmek denince akla ilk gelen mekânlardan olsa da Bıçak arası ve karyağdı denince de hünerlerini göstermekten asla geri kalmazlar.

Konya’da Etliekmek – Mevlana – Bıçak Arası Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.cemo-etliekmek-konya-buradayenir-com

– CEMO RESTAURANT

Cemo restaurant denince benim ilk aklıma gelen hız oluyor nedense dikkat ettiğim bir diğer olaysa fırın başında ki ustanın hiç durmadan etli ekmek çıkarması. İster istemez kendimce sordum nereye gidiyor bu etli ekmekler diye ama mekân o kadar hareketli ki daha müşteri sipariş vermeden usta hazırlıyor ve anında gidiyor. Gidilmesi gereken mekânlar olarak 4. Sırayı hız ve lezzetleri ile bence hak ediyorlar.

Konya’da Köfte – Kuzu Şiş – Adana Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.

hacı-şükrü-tandır-kebap-evi-konya-buradayenir-com

– HACI ŞÜKRÜ

Yöresel lezzetler diyince ilk aklımıza gelen nadir mekânlardan birisidir Hacı Şükrü özellikle Fırın Kebabı denince ilk gidilmesi gereken mekan desem kimse darılmaz sanırım. Etlerini özenle hazırlayan ve sunan hacı şükrü sanki et değil de pamuk şeker ikra ediyor misafirlerine o kadar yumuşak ve ağızda dağılıyor.

Konya’da Tandır Kebabı Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.tarihi-tiritçi-mithat-konya-buradayenir-com

– TARİHİ TİRİTÇİ MİTHAT

Aaa Konya lezzetleri denirde Tiritçi Mithat atlanmaz diyerek  hatta Tiritçi Mithat’a itimat ederek tirit Kastamonu’da değil Konya’da Mithat’ta yenir diyerek sizleri bu eşsiz lezzetleri tatmanızı önererek yazımıza son veriyoruz başka bir yazıda görüşmek üzere…

Konya’da Tirit Nerede Yenir? TAM LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ.

Buradayenir.com keşfettiği lezzetleri, gezip gördüğü mekanları siteye ekleme yaparak sizlerin daha kolay karar vermesini sağlıyoruz.Katkıda bulunacağınıza eminiz Konyamızın tarihi lezzetlerini tüm dünya ya duyurmamız için bizlerle el ele olacağınızı biliyoruz.

Bu sebeple sizlerin mesajlarını, önerilerini ve yorumlarını ekip olarak bekliyoruz. ??

Maille uğraşmamanız açısından facebook adtesimizden mesaj atabilirsiniz yada sitemizden yorum bırakabilir yada sağ üst köşeden Mekan Önere Tıklayabilirsiniz.

Facebook Mesaj Gönder

Afiyet olsun başka bir yazıda görüşmek üzere…?

#Konyada atıştırmalık #Konyada Ayaküstü #Konyada Börek #Konyada Sandiviç #Konyada Sandviç #Konyada Kebap Nerede Yenir #Konyada Tirit Nerede Yenir #Konyadaakşamyemeğinerdeyenir #konyadaöğleyemeğinerdeyenir #konyadakahvaltı neredeyenir #Konyada Etliekmek Nerede Yenir #Konyada Köfte Nerede Yenir #Konyada en iyi mekanlar #Konyada en iyi restoranlar #Konyada en iyi etliekmek #konyada yemek için nereye gidilir #konyada serpme kahvaltı #Konyada açık büfe kahvaltı #Konyada çocuk dostu mekanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.